70

index_SPS-768x500-1-2

3D tisk u nás frčí

Naše škola se v tomto školním roce úspěšně zapojila do projektu „Průša pro školy”.

Obsahem projektu je podpořit školy, aby co nejvíce využívaly techniku v rámci vyučování. Firma půjčí škole jednu stavebnici 3D tiskárny. Podstatou projektu je vytvořit s pomocí této 3D tiskárny své vlastní projekty, pak firma daruje tuto 3D tiskárnu škole. Máme tedy před sebou zajímavou výzvu.

3D tiskárna už dorazila do školy, tým našich žáků ji s pomocí učitele sestaví a uvede do provozu, poté zpracujeme projekt, vytvoříme ho a odešleme firmě Prusa Research, a.s.

Škola již 3D tiskárny vlastní. Využíváme je k rozvíjení technického myšlení, technické a prostorové představivosti a rozvíjení konstrukčního a tvořivého uvažování.  Pořádáme také pro základní školy program zaměřený na technické vzdělávání a letos se žáci seznámili mimo jiné i s modelováním píšťalky a jejím tiskem na 3D tiskárnách. Asi 280 žáků z místních základních škol si tak mohlo zpestřit cestu domů pískáním na vlastní píšťalku.

Dále bychom rádi s našimi žáky v rámci předmětu CAD/CAM systémy a programování CNC strojů tiskli jejich práce na 3D tiskárně, aby fyzicky viděli, co vlastně vymodelovali a na co píší program v rámci obrábění na CNC strojích.

Možnost 3D tisku během vyučování je našimi žáky vnímána velmi pozitivně.

Přihlášení do systému