70

Titulní foto

Celostátní soutěž Autodesk Academia Design

      Ve dnech 31. 3. a 1. 4. 2023 jsme se zúčastnili celostátní soutěže žáků středních škol z České a Slovenské republiky.

      Tato soutěž se pyšní mnohaletou tradicí, v letošním roce se jednalo již o 28. ročník, který se konal pod záštitou Ústeckého kraje. Soutěžící podpořila úvodním slovem Ing. Zalabáková, radní pro oblast školství, mládeže a sportu.

      S cílem poměřit své dovednosti ve 2D kreslení a 3D modelování se tak v pátek sjeli zástupci středních škol z celé republiky. Pojmy jako AutoCad a Inventor se o tomto víkendu skloňovaly ve všech pádech. Soutěže v 3D tisku se zúčastnily tři týmy vytvořené náhodným losem, za úkol měly představit všem své výtvory následující dopoledne.

      Do soutěže se zapojili jak žáci, tak i jejich učitelé.

      Všem účastníkům byl nabídnut doprovodný program, který se odehrával pod taktovkou firmy United Energy Komořany, s úvodní prezentací firmy Jung Heinrich. Při společné večeři a posezení v hotelu Mertin soutěžící diskutovali o  zadání a způsobech řešení. V průběhu sobotního dopoledne se mohli vydat za tajemnem města Chomutova, kde formou interaktivní hry s QR kódy byli vtaženi do historie, a v týmech absolvovali cestu po zajímavých místech města.

      Děkuji všem našim zúčastněným žákům za nadšení a odvahu soutěžit. 

Jirka

Přihlášení do systému