70

TITULNI

Den pro školu – Svět pohledem pilota

Naše škola se zapojila do projektu Nadace České spořitelny – „Den pro školu“ a v úterý 4. června 2024 jsme ve škole přivítali profesionálního pilota – pana Jana Milana Kudrnu.

Setkání s pilotem zažilo na 50 žáků naší školy. Pilot v úvodu zmínil svůj profesní příběh „od dětského snu k letectví“ a následně přiblížil vše, co obnáší povolání profesionálního pilota. Jak lze skloubit letectví s osobním životem, jak vypadá běžný den profesionálního pilota a jak vycestovat do zahraničí. Celý workshop byl doplněn příběhy a prožitky z praxe.

Pilot také uvedl několik příkladů významu celoživotního vzdělávání. Žáky potěšil faktem, že PC hry mají velký význam pro rozvoj a podporu strategického myšlení, což je pro povolání pilota důležité. Dále se dozvěděli, že předpokladem pro práci pilota je dobře vyvinutý multitasking a schopnost kritického myšlení. Z letecké praxe také to, proč se vyhnout bouřce, že čas pro nasazení kyslíkové masky je 15 vteřin, že se nepřepravují jen osoby, ale například i orgány určené k transplantaci, či řídící jednotky vozidel, aby se v Kvasinách nezastavily výrobní linky.

Dalším tématem byla široká škála možností uplatnění se v letectví, požadavky na případné uchazeče, možnosti profesního růstu a samozřejmě i finanční ohodnocení.

Cílem projektu je rozvíjet zájem žáků o další studium a posílit jejich motivaci k dalšímu vzdělávání.

Přihlášení do systému