70

titulni foto

Enersol 2023 celostátní kolo Nymburk

Dne 23. – 24. února 2023 jsme se v rámci projektu Enersol 2023 zúčastnili celostátního kola soutěže v Nymburku. Projekt se konal už po dvacáté. Byli jsme součástí týmu Královéhradeckého kraje spolu se zástupci průmyslových škol z Hradce Králové a Jičína. V týmu byli zástupci prezentující své projekty
a zástupci na řešení testové části otázek projektu. Vzhledem k velkému počtu přihlášených byla soutěž rozložena do dvou dnů.

Za naši průmyslovou školu se účastnil tým, který postoupil z krajského kola, a to ve složení Rozálie Pšeničková a Veronika Vejnarová, obě z prvního ročníku.

Projekt na téma „Umění z plastu“ prezentovaly před hodnotící porotou a všemi účastníky soutěže. Dívky tak předvedly v kategorii projektů Enersol a inovace výsledné výrobky – květiny do vázy a na ozdobu dárků, náhrdelník, náramek a náušnice z plastových lahví.

Odborná porota neměla lehkou úlohu, protože hodnotila projekty zástupců deseti krajů, které byly rozděleny do tří kategorií, tedy z oblasti Enersol a praxe, Enersol a inovace a Enersol a popularizace.

Už jenom účast v celostátním kole je pro nás velký úspěch, protože jsme se této soutěže účastnili poprvé. Účast v soutěži celostátního charakteru je pro nás velkou zkušeností a zároveň i poctou, protože jsme reprezentovali naši průmyslovou školu v Novém Městě nad Metují v takové konkurenci.

A co na to účastnice tohoto klání?

„Byla to bomba, nejen co do zkušeností, ale i navázání kontaktů s jinými týmy a příští rok jako matadoři se těšíme, že se dostaneme také tak daleko. Diplom a medaile za účast na 20. ročníku soutěže máme doma.“

A co na to já, jako doprovázející vedoucí učitelka týmu?

„Udělali mi velkou radost, první ročník účasti v soutěži a hned postupně až do celostátního kola, a proto jsem na ně i patřičně hrdá. Škoda, že se nemohl zúčastnit ještě náš druhý tým s projektem Recyklace textilu, autorů Elišky Tomášové a Ludmily Urbanové, a to vzhledem k daným podmínkám soutěže.“

Blahopřejeme k dosaženým výsledkům.

Ing. Stanislava Hofmanová

vedoucí soutěžního týmu školy

Přihlášení do systému