70

Titulní foto

Lyžařský výcvik 2022

Lyžařský výcvik studentů 2. ročníku proběhl v týdnu od 15. do 22. ledna na Náchodské boudě v Peci pod Sněžkou.

V den odjezdu nebyl u nás v kraji žádný sníh. Ale když jsme se blížili k Náchodské boudě, všude kolem bylo bílo. V dalších dnech se střídalo počasí od chumelení a silného věru až po krásné slunečné počasí. A postupně nastaly parádní podmínky pro lyžování.

A že jsme si jich užili! Střídali jsme sjezdové lyže
a snowboardy s běžkami. V průběhu sjezdového a snowboardového výcviku jsme postupně projeli všechny sjezdové tratě lyžařského areálu – od nejlehčích modrých sjezdovek až po nejnáročnější černé. A také jsme si vyzkoušeli i snowblady. Na běžkách jsme si procvičili všechny běžecké styly, které jsme pak zdokonalovali na vyjížďkách po upravené Krkonošské magistrále.

Na konci týdne se konal biatlonový závod, kde účastníci závodu předvedli nejen své běžecké styly, ale také své umění na střelnici. Všichni si závod užili a nakonec nejen vítěze čekala sladká odměna.

V průběhu večerních programů jsme se od instruktorů a z výukových filmů dozvěděli spoustu zajímavých
a důležitých informací k pobytu na horách, o výběru lyžařského a snowboarbového vybavení a zhlédli i film
o historii lyžování a úžasný dokument o freeridu.

Lyžařský kurz byl prostě fajn. A i když nám Krakonoš dokázal, jak rychle umí na horách počasí změnit, tak se na něj vůbec nezlobíme. Vždyť jsme se přesvědčili, že když jsme na tyto změny připraveni, tak je super poznávat naše krásné hory za každých klimatických a povětrnostních podmínek.

Tak zase za rok…. Těšíme se!

Mgr. Radek Ehl   (vedoucí kurzu)

 

 

A jaké jsou dojmy studentů?

Eliška Bělková (studentka oboru Strojírenství):

Lyžák jsem si moc užila. Neuvařili nic, co bych nejedla. Vše mně chutnalo. A na svahu jsem se taky něco nového naučila. Byl to krásný zážitek.

 

Petr Valtera (student oboru Strojírenství):

Lyžařský výcvik jsem si náramně užil, lyžování i běžkování. Až na jeden den tu byly výborné podmínky pro lyžování. Jídlo bylo také dobré, očekával jsem horší a tohle bylo milé překvapení. Všude tam byla hezká krajina. Líbili se mně pěkné přednášky od učitelů.

 

Anička Kopsová (studentka oboru Mechanik seřizovač – Programátor CNC strojů):

Lyžařský výcvik se mi moc líbil, moc jsem si ho užila a naučila jsem se spoustu nových věcí. Zalyžovala jsem si dobře, tedy až na pomu. Lepší by byla sedačková lanovka. Na lyžařském výcviku jsem stála poprvé na běžkách a moc se mi to líbilo. A už teď vím, že to určitě nebylo naposled. Ačkoliv jsem v jídle hodně vybíravá, jídlo bylo dobré. A když jsem ho nejedla, nebyl problém se domluvit s kuchařem a ten nám ohřál jídlo, které zbylo od oběda. 

 

Jan Hronovský (student oboru Mechanik seřizovač – Programátor CNC strojů):

Zážitky z lyžáku jsou super, dost jsme se nasmáli. S jídlem nebyl žádný problém. Jen pokoje by mohly být větší. Ale celkový dojem je skvělý. Jel bych znova.

 

Sára Jechová (studentka oboru Kadeřník):

Mně osobně se moc líbil přístup učitelů k žákům. Všichni učitelé byli velice ochotní pomoci a na svahu nás dokázali opravdu něco naučit. Jídlo bylo výborné a jen jednou jsem si nepřidala. Pro mě to byl opravdu moc dobrý lyžařský výcvik. Jednu výtku bych měla, za to ale učitelé nemohou. Vadil mi nevychovaný přístup některých žáků k ostatním – k jiným žákům, učitelům, majitelům penzionu, ale i k cizím lidem. Byla to jediná věc, která mi na lyžáku vadila.

 

Martin Kostrhun (student oboru Informační technologie):

Lyžařský výcvik jsem si užil, chata se mi moc líbila, jen bylo méně místa v pokojích. Jídlo bylo hodně dobré
a personál taky příjemný. Lyžování jsem si užil až na to, že jsem si narazil bok a nemohl jsem pak nic moc dělat. Celkově za mě to bylo super!

 

Lukáš Čapek (student oboru Strojírenství):

Lyžařský výcvik jsem si hodně užil, i když jsem se ze začátku trochu obával, jak to bude probíhat. Podmínky pro lyžování a běžkování byly po většinu kurzu dost dobré. Chata, na které jsme byli ubytovaní, byla nakonec téměř ve všem lepší, než jsem čekal. A to včetně jídla, které bylo většinou tak dobré, že jsme si šli rádi přidat. Já bych toho osobně ani moc neměnil a klidně bych si to zopakoval.

 

Radim Ehl (student oboru Mechanik seřizovač – Programátor CNC strojů):

Na lyžařském výcviku se mi líbilo hlavně lyžovaní. Sjeli jsme si řadu sjezdovek s různou obtížností. Také jsem se zdokonalil v běhu na lyžích a moc jsem si užil biatlonový závod. Na chatě bylo jídlo moc dobré. A nakonec jsme zvládli i rozmary počasí, jak silný vítr, tak i chumelení, ale i slunéčko.

 

Lukáš Navrátil (student oboru Informační technologie):

Na lyžáku jsem se měl skvěle, moc jsem si užil čas na chatě a různé blbosti, co jsme dělali. Na běžkách
a lyžích mi to moc nešlo, ale bavilo mě to a užil jsem si to. Snídaně byly dobré, každý si dal to, co chtěl. Obědy
a večeře jsem si nemohl nechat ujít, vařilo se tam úžasně a každé jídlo mi chutnalo. Skoro vždycky jsme si
i s klukama přidali, protože jídlo chutnalo báječně. Celkově jsem si lyžák naprosto užil a už se těším na další společné výlety.

 

Dominik Urlich (student oboru Strojírenství):

Lyžařský kurz mě hodně bavil. Byla legrace a více jsem se poznal s lidmi, kteří byli s námi na lyžařském kurzu. Než jsem jel na lyžařský výcvik, tak jsem lyžovat neuměl, nikdy jsem na lyžích nestál, a tak jsem měl trošičku strach, jaké to vlastně bude. První den, kdy jsem dostal krátké lyže blade mě to nebavilo, protože byly pro mě takové neovladatelné. Druhý den jsem pak dostal svoje lyže a začalo mně to jít a dost bavit. Největší zábava byla rychlost na lyžích a dělání rychlých smyků. Párkrát jsem na to doplatil a spadl, ale s tím adrenalinem jsem to moc nepociťoval a bylo to strašně fajn. Na chalupě vůbec špatně nevařili, předposlední den jsme měli svíčkovou a snědl jsem jedenáct knedlíků! Lyžařský kurz byl dobrý, naučil jsem se lyžovat, poznal jsem pár nových lidí a užil jsem si to. 

 

Miroslav Tlapák (student oboru Mechanik seřizovač – Programátor CNC strojů):

Lyžařský výcvik jsem si moc užil, z počátku jsem se na něj netěšil, ale v průběhu jsem si uvědomil, že si ho moc užívám díky skvělému přístupu učitelů, kteří lyžák zorganizovali. Jídlo, které nám na chatě vařili, bylo poměrně chutné a můj celkový dojem z lyžařského výcviku je dobrý.

 

Lukáš Cohla (student oboru Informační technologie):

Lyžák jsem si užil. Hlavně lyžování s panem učitelem Bieglem, při kterém jsem se toho hodně naučil
a pořádně si zajezdil. Jídlo mi první dva dny moc nechutnalo, ale další dny už bylo výborné a nešlo si na něj stěžovat. Jen ty pokoje na mě působily dost klaustrofobicky.

 

Přihlášení do systému