70

Titulni foto

Mezinárodní soutěž Autodesk Academia Design

Ve dnech 15. – 16. března 2024 jsme se zúčastnili mezinárodní soutěže žáků středních škol z České a Slovenské republiky.

Tato soutěž se pyšní mnohaletou tradicí, v letošním roce se jednalo už o její 29. ročník, který se odehrál pod záštitou Olomouckého kraje a také velkého množství významných firem  regionu.

S cílem poměřit své dovednosti ve 2D kreslení, 3D modelování a 3D tisku se v pátek sešli zástupci ze středních škol a pojmy jako AutoCad, Inventor a 3D tisk byly o tomto víkendu skloňovány ve všech pádech.

Do soutěže se zapojili jak žáci, tak jejich učitelé.

Zadáním v soutěži 3D tisku bylo to, že žáci měli vymyslet kuličkovou dráhu s přesně zadanými parametry, jaké úseky musí kulička zdolat, včetně mechanismu různých výtahů jejího dopravení zpět na start. Jak se při hodnocení ukázalo, polovina z 12 soutěžících práci nestihla dokončit a před porotou prezentovat její funkčnost.

Při společné večeři a posezení v hotelu Jana bylo soutěžícími probíráno zadání a způsoby řešení, došlo 
k navázání nových přátelství a diskutovalo se nad blížícími se maturitami. Mezi učiteli klasicky probíhala výměna zkušeností z výuky. V průběhu sobotního dopoledne se nesoutěžící žáci vydali za tajemnem města Přerova.

V kategorii 2D kreslení a 3D modelování jsme se umístili na 10. místě z celkového počtu 32 soutěžících
v kategorii 3D tisku na 2. místě.

Děkuji všem našim zúčastněným žákům za nadšení a odvahu soutěžit.

Ing. Jiří Jirman

Přihlášení do systému