70

Titulní foto

Skrytá nebezpečí internetu a Jak se nenechat napálit

Prevence rizikového chování mladých lidí je součástí každodenního života školy. Navíc od začátku školního roku proběhlo několik speciálních preventivních aktivit.

Na jeden z projektů jsme opět získali dotaci od našeho města. Jedná se o dlouhodobý projekt věnovaný minimalizaci nebezpečí, která na nás číhají na internetu. Naši žáci se tak v listopadu zúčastnili programů Skrytá nebezpečí internetu a Jak se nenechat podvést, který pro naši školu připravila společnost ACET ČR. Cílem programu bylo podrobné seznámení žáků s nebezpečím internetu, s možnostmi jak se bránit útokům přes internet, s trestním postihem pro agresory, s ochranou osobních informací a hesel. Podstatou programu Jak se nenechat podvést byly zásady kritického myšlení aplikované na konkrétní příklady podvodů. Dnešní generace mladých lidí je zahlcena informacemi z různých zdrojů a současně je k nim přehnaně důvěřivá. Programu se zúčastnili žáci všech tříd druhého ročníku.

Přihlášení do systému