70

index_SPS-768x500-1-2

SPŠ se mění před očima

Dnes je 1. září. Tisíce dětí, žáků a studentů, spolu se svými učiteli a také rodiči zahájily nový školní rok. Jaký asi bude? Snad všichni jsme dnes vstupovali do školy s jediným přáním: „Ať je tento rok zase tím normálním školním rokem se všemi radostmi i starostmi, které školní život s sebou přináší!“ Jsou věci, které však neovlivníme, musíme se jen přizpůsobit a myslím, že minulý školní rok jsme zvládli dobře.

Ani o prázdninách nebyl ve škole klid. Konečně se rozběhly práce na rekonstrukci fasády a oken školy. Budova tak získá moderní vzhled, zlepší se podmínky výuky ve třídách, dojde k úsporám energie. Celá rekonstrukce přinese užitek nejen samotné škole, ale i městu a jeho obyvatelům, každý má rád hezké věci a k těm určitě patří i upravené domy a veřejné budovy. Pokud budete mít cestu okolo, určitě si všimnete, že už došlo k výměně oken například v tělocvičně, případně i v dalších částech velmi členité budovy průmyslovky, která tak dostane nový krásný kabát.

Jestli se chcete o naší škole dozvědět víc, podívejte se na www.skolynome.cz, případně se po domluvě přijďte osobně podívat. Úpravy interiéru a modernizace vybavení probíhají neustále, musíme držet krok s dobou.

Všichni bychom měli mít na paměti slova Jana Amose Komenského: „Cílem vzdělání a moudrosti je, aby člověk viděl před sebou jasnou cestu života, po ní opatrně vykračoval, pamatoval na minulost, znal přítomnost a předvídal budoucnost.“

Mgr. Eva Cohornová

Přihlášení do systému