70

Titulni

Strojírenský veletrh Brno 11. 11. 2021

Dne 11. 11. 2012 se žáci oboru Mechanik seřizovač – Programátor CNC strojů zúčastnili Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.

Hlavním tématem MSV byl Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby, což je jeden z hlavních směrů inovačního procesu.

Mezi další zvýrazněná témata zde patřila cirkulární ekonomice – nakládání s materiálními zdroji. Jde o trend, který je jednou z prioritních oblastí udržitelného rozvoje, a adaptace průmyslu a obchodu se bude ubírat právě tímto směrem.

Zaměřili jsme se na velké hráče strojírenského průmyslu, které mají zastoupení ve firmách z našeho regionu (Fanuc, Siemens, SurfCam, CAD/CAM Inventor a Mikronex, 3E Praha, Harrison, Heidenhain, Pramet, Tungaloy, Sandvik, Kuka, ABB a další).

Na MSV platila přísná hygienicko-bezpečnostní pravidla, která přispěla k bezpečnému konání akce. Do pavilonu bylo možné vstoupit pouze s platným potvrzením o bezinfekčnosti dle systému O-N-T (očkování – prodělaná nemoc – test). Mezi další bezpečnostní opatření patří ochrana dýchacích cest dle aktuálních pravidel a dodržování rozestupů.

Přihlášení do systému