70

titulní

Lyžařský výcvik 2023

Ačkoliv letošní zima lyžařům, snowboardistům a dokonce ani vyznavačům běžek vůbec nepřeje, stejně jsme
s našimi druháky vyrazili na lyžařský výcvik. A opět do Pece pod Sněžkou.

V den odjezdu nebyl u nás v kraji žádný sníh, a když jsme se přiblížili k Náchodské boudě, tak bylo sice kolem bílo, ale byl to těžký mokrý sníh, pod kterým tekly proudy vody. Naše úsměvy nám ztuhly a s velkými obavami jsme stále dokola projížděli všechny dostupné aplikace na předpověď počasí.

Všechny předpovídaly déšť… A ráno se jejich předpovědi bohužel splnily. Tak jsme si dali přednáškový den. Přišel za námi dlouholetý člen Horské služby, který svou přednášku na téma „První pomoc” zpestřil skutečnými prožitky a konkrétními příhodami. Navečer přestalo pršet a my jsme mohli vyrazit na prohlídku okolí. Byl to  ale smutný pohled na lednové hory téměř bez sněhu.

 V dalších dnech se ale začalo ochlazovat, sněhový podklad přimrzl a napadlo trochu čerstvého sněhu.
Na konci týdne dokonce nastalo krásné mrazivé slunečné počasí s teplotami kolem –7°C. Podmínky pro lyžování se postupně zlepšovaly, a ačkoliv nenastaly ty nejlepší, tak jsme si i tak skvěle zalyžovali.
Na běžkách jsme podnikli výlety do blízkého okolí a bylo to super.

V průběhu týdne jsme zažili snad všechny možné proměny počasí. Program kurzu byl postupně upravován tak, aby vyhovoval všem účastníkům kurzu nejen dle jejich schopností, ale také jejich přáním. Cílem bylo nejen
se zdokonalit, ale také si kurz užít. A to se podařilo!

A na otázku v rámci závěrečného zhodnocení kurzu „Doporučili byste svým mladším spolužákům jet
na lyžařský kurz?” jsme obdrželi odpověď: „Ne! Protože chceme, aby zbylo co nejvíc míst na nás!”

Tak zase za rok…. Těšíme se!

Radek, Olga, Pavel, Michal

A jaké jsou dojmy studentů?

Anna Gavlasová (studentka oboru Informační technologie):

Já jsem si lyžařský výcvik moc užila. Byla tam skvělá atmosféra a zábava. Moc se mi líbil přístup všech učitelů, hodně jsem se díky nim naučila, hlavně na lyžích. Trochu jsem měla strach z běžek, ale překvapilo mě, jak moc mě to na nich bavilo a určitě si to zopakuji. 

Kateřina Kloučková (studentka oboru Kadeřnice):

Byli jsme ubytovaní v Náchodské bodě v Krkonoších. Velmi se mi zde líbilo! Musím velmi pochválit jídlo
a teplo na pokoji. Vařili opravdu dobře. Učitelé nám kurz udělali velmi příjemný. V klubovně večer probíhaly různé zajímavé přednášky. Program byl naplněný a zábavný, ovšem někdy vyčerpávající. I když nám počasí moc nepřálo, tak na lyže i běžky jsme se dostali! Lyžařský výcvik byl opravdu fajn! Velké díky všem učitelům! 

Eliška Tomášová (studentka oboru Informační technologie):

Ze všech aktivit, které jsme absolvovaly, se mi nejvíce líbily běžky a výhledy, které jsme díky nim mohli vidět. Na ubytování bych zase nejvíce vyzdvihla jídlo, které bylo opravdu výborné. I když bylo zpočátku nepříznivé počasí, tak jsem si lyžařský kurz velmi užila.

Vojtěch Homolka (student oboru Strojírenství):

Letošní lyžák se vydařil i přes nepříznivé počasí na začátku. Se skvělou partou špatné počasí nemůže nikoho rozhodit. Zdolání Černé hory na běžkách s perfektním výhledem na osvícenou Sněžkou bylo třešničkou na dortu.

Ludmila Urbanová (studentka oboru Strojírenství):

Na lyžařský kurz jsem se moc těšila, ale také jsem měla obavy, jaký bude. Dopadlo to nad moje očekávání. Bylo hodně legrace, ale zároveň dřiny. Nečekala jsem, jaká s vámi může být zábava. Bylo jí hodně, stejně jako mých vzpomínek na tento lyžařský kurz. Všem moc děkuji. Moc jsem si to užila.

Ondřej Petrkovič (student oboru Informační technologie):

Z lyžáku mám dobrý pocit, bavilo mě to. Program celého týdne byl dobrý kromě rozcviček a některé přednášky byly moc dlouhé. Na chatě vařili dobře a všechno mi chutnalo. Ubytování se mi taky líbilo. Lyžování by mohlo být delší, ale chápu, že to nešlo.

Martin Záliš (student oboru Mechanik seřizovač):

Lyžák jsem si neskutečně užil, učitelé byli příjemní a poznal jsem je i po jiné stránce než ze školy. A mile mě to překvapilo. Vyšlo nám krásné počasí, a i když někdy nebylo zrovna ideální, přesto jsem si to moc užil. Ubytování bylo hezké, skvělá jídla, mnoho možností se bavit a zažít spoustu zážitků. Přijížděl jsem s pocitem, že lyžák bude nuda, ale odjížděl jsem trošku zklamán, že to tak rychle uteklo. Děkuji všem učitelům, kteří
s námi přetrpěli naše úlety a hlavně všem účastníkům. Moc jsem si to užil.

Václav Valchař (student oboru Informační technologie):

Lyžařský výcvik se velice povedl. Jídlo bylo skvělé, samozřejmě i všichni, kteří tam se mnou byli. Počasí kromě neděle nám docela přálo a tento lyžařský výcvik jsem si díky tomu velice užil.

Michal Šroll (student oboru Informační technologie):

Na lyžařském kurzu se mi velmi líbilo. Byla tam zábava a počasí nám, až na nějaké výjimky, přálo. Lyžování jsem si velice užil. Zalyžoval jsem si s přáteli a užil hodně legrace na pokoji. Celkově bych lyžařský kurz doporučil. Byl jsem spokojen s organizací i s denním programem. Děkuji za hezký zážitek.

Tomáš Bořil (student oboru Strojírenství):

Lyžařský výcvik mě hodně bavil. Byla tam legrace a zajímavé přednášky. Hezky se lyžovalo a začaly mě bavit
i běžky.

Anežka Térová (studentka oboru Informační technologie):

Když jsme přijeli, tak počasí pro nás nevypadalo příznivě, ale po zbytek pobytu bylo krásně. První rozcvička byla peklo a totéž si dovoluji tvrdit i o zbytku rozcviček po celý týden. Nejvíc jsem si užívala dny na sjezdovce, i když ty pády bolely (za to jsem si mohla sama, ale stály za to). Na běžky nám vyšel krásný slunečný den, takže bylo snad nemožné si to neužít. Oceňuji to, že jsme nemuseli na Černou horu všichni,
ale jen ten, kdo chtěl. Ve výsledku z lyžáku, na který jsem se moc netěšila, vyšla krásná vzpomínka na celý život.

Přihlášení do systému