70

20230127_na_den_stredoskolakem

Projektová výuka „Na den středoškolákem“ 27. ledna 2023

Dne 27. ledna 2023 se na SPŠ Nové Město nad Metují žáci 9. třídy Základní školy Malecí zúčastnili projektové výuky s názvem Na den středoškolákem. Kromě jiného se zúčastnili výuky předmětu Webdesign, a to ve třetím ročníku maturitního oboru IT. Seznámili s výukou předmětu a nahlédli do tajů tvorby webových stránek v jazyku HTML a CSS. Aktivně se podíleli na skupinové práci, jejímž obsahem bylo založení domény
3. řádu s názvem zsmaleci.tode.cz, vytvoření podkladů, vyhotovení fotografií, napsání kódu webové stránky
a umístění obsahu na webový server. Projekt se za spolupráce žáků SPŠ a ZŠ povedl, výsledkem je funkční nový web zabezpečený heslem. Tak vypadá vrstevnické učení v praxi.

Další zkušenosti získali při hodině strojírenské technologie, aktivně se zapojili do výuky. Hodina začala krátkým opakováním předešlé látky formou brainstormingu, a to pomocí aplikace, kdy studenti přes telefon a tablet sdílí své nápady, které se anonymně zobrazí na televizní obrazovce. Poté probíhala výuka na dané téma. Celá hodina byla zakončena Kahootem, zde se zapojili i žáci ZŠ a mohli si tak vyzkoušet, jak dávali pozor a zároveň formou soutěže porazit naše studenty.

Přihlášení do systému