70

titulní foto1

Velikonoce na průmyslovce – DOBROsoutěž

Naši žáci studijního oboru Mechanik seřizovač pokračují v celostátní soutěži nazvané DOBROsoutěž, kterou pořádá Autodesk Academia Program. Soutěž je zaměřena na vytvoření konkrétního produktu a ten pak putuje např. do dětského domova. Jednoduše řečeno, nejde jen o soutěž pro soutěž, ale i o aktivní zapojení se do charitativních projektů, kdy je předem znám příjemce.

V prvním kole této soutěže s vánoční tematikou jsme obsadili první místo s vykrajovátkem.

V lednu 2024 Autodesk Academia Program vyhlásil druhou DOBROsoutěž, kdy žáci měli vyrobit rámeček na fotografii s velikonoční tematikou.

V soutěži se musí skloubit kreativita žáků, jejich znalosti a dovednosti CAD, 3D tisku a dalších moderních technologií tak, aby byly splněny náročné požadavky na originalitu výrobku.

V tomto kole se naše škola se svým velikonočním rámečkem umístila v těsném závěsu za vítězem soutěže.
I to je velký úspěch. Za úspěch v soutěži lze považovat i to, nebo právě to, že naši žáci mají zájem podporovat charitativní projekty. Velké poděkování patří panu Radomilu Čapkovi z reklamní společnosti KARE, s.r.o. v Novém Městě nad Metují, který nám byl nápomocen s praktickou realizací projektu na řezacím laserovém plotru.

Žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a těšíme se na další DOBROsoutěž.

Ing. Jiří Jirman

Přihlášení do systému