70

titulni foto

Workshop novinářského týmu studentské zpravodajské televize Coolich TV

Dne 12. ledna 2023 se žáci třídy 3. SA Filip Borůvka a Martin Kostrhun zúčastnili v Centru uměleckých aktivit
v Hradci Králové workshopu novinářského týmu studentské zpravodajské televize Coolich TV. Ta byla založena v rámci organizace Olympiády dětí a mládeže, která se koná v Královehradeckém kraji ve dnech 22. – 26. ledna 2023. Zpravodajství televize Coolich TV bude vysíláno na kanálech ČT a také prostřednictvím internetových platforem.

V rámci workshopu byly sestaveny zpravodajské týmy, ve kterých byly obsazeny následující pozice – produkční, moderátor, kameraman, střihač a fotograf. Filip Borůvka se vžil do pozice kameramana a střihače, Martin Kostrhun v týmu plnil funkci fotografa. Pod neúprosným profesionálním dohledem měly jednotlivé týmy za úkol natočit a kompletně zpracovat krátké fiktivní vstupy do vysílání a rozhovor se závodníkem.

Na závěr workshopu se laťka posunula výš, zpravodajské týmy vyšly do ulic Hradce Králové. Jejich úkolem bylo natočit s obyvateli města reálnou anketu vztahující se k pořádané Olympiádě dětí a mládeže. Všichni účastníci se svých úkolů zhostili na výbornou. K velké spokojenosti všech zúčastněných a hlavně pořadatelů workshopu vznikly materiály, které si nezadají s profesionální prací. Účastníci si odnesli množství odborných zkušeností, které využijí při své činnosti v rámci svého vzdělávání ve škole, ale také i ve svém osobním životě. Studenti poznali skutečný svět multimediálního a zpravodajského světa, zákonitosti
a souvislosti mezi jeho drobnými součástmi. Také na ně reálně dopadla plná odpovědnost za svou vlastní práci ve prospěch týmu, kdy výsledek závisí na odborné činnosti každého jednotlivce, a to bez rozdílu.

Přihlášení do systému